Dakar-rali: a 48. helyen végzett Gyenes az első mért szakaszon

A címvédő brit Sam Sunderland (KTM) nyerte szombaton a 2018-as Dakar-rali első etapját a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel (KTM) a 48. helyen végzett.

A Peru fővárosa, Lima és Pisco közötti, 242 km-es táv 31 km-es mért szakaszát 20 perc 56 másodperces idővel teljesítette a brit versenyző; 32 másodperccel maradt le tőle a második helyen befutó francia Adrien Van Beveren (Yamaha), a harmadik helyen pedig a spanyol Joan Barreda Port (Honda) végzett, 54 másodperces hátránnyal.

Gyenes Emánuel a 48. helyen végzett, 8 perc 24 másodperccel a győztes után. A magyar színekben versenyző Dési János (KTM) a 112., Horváth Lajos (KTM) pedig a 135. helyen érkezett a célba.

A második szakaszra vasárnap kerül sor Pisco városa körül egy 267 km hosszú szakaszon. A Dakar-rali 2018-as kiírása január 6-a és 20- között zajlik. A 9 000 kilométeres útvonal a perui Limából indult és Bolívián át az argentínai Córdobában zárul.