Eastbourne-i tenisztorna: Halep a nyolc között, Woznicaki vár rá

Háromszettes, két tie-breaket hozó teniszcsatából került ki győztesen Simona Halep a dél-angliai Eastbourne-ben zajló torna csütörtöki versenynapján.

A 753 900 dollár összdíjazású füvespályás bajnokság második körében Halep azt a bolgár Cvetana Pironkovát ejtette ki, aki előzőleg Monica Niculescut győzte le.

A világranglistán 148. Pironkova rövidítéssel nyerte meg a Halep elleni mérkőzés első szettjét, kihasználva, hogy román ellenfele három szerváját is elrontotta a tie-breakben.

A második játszma is izgalmasan alakult, a teniszezők hatszor vették el egymás adogatását, 6:6 után viszont Halep összpontosított jobban és kiegyenlített.

A döntő szettben Pironkova 4–2-re, majd 5–4-re is vezetett, de Halep behúzott három gémet egymás után és továbbjutott a negyeddöntőbe.

A világranglista-második konstancai teniszező következő ellenfele Caroline Wozniacki lesz.