NHL: a Nashville visszaharapott, 2–2-re áll a döntő

Négy mérkőzést követően 2–2 az állás az észak-amerikai jégkorongliga nagydöntője. A Nashville Predators hazai pályán visszavágott az idegenben elszenvedett kudarcokért a Pittsburgh Penguins együttesének.

A „ragadozók” korábban nagy izgalmak árán, a nyugati főcsoport nyolcadik helyéről jutottak be a rájátszásba, miközben a címvédő Pittsburgh második helyen zárta az alapszakasz keleti csoportját.

A legutóbbi találkozón Pekka Rinne, a Nashville finn kapusának szenzációs védéseire is szükség volt a hazaiak győzelméhez. A Nashville végül 4–1-re nyert, a svéd légiósok kitettek magukért, három gólt is ők jegyeztek.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc következő felvonását a pittsburghi arénában rendezik péntek hajnalban.

NHL-nagydöntő, 4. mérkőzés

Nashville Predators–Pittsburgh Penguins 4–1 (1–1, 2–0, 1–0)
gólok: Calle Jarnkrok (15. perc), Frederick Gaudreau (24.), Viktor Arvidsson (34.), Filip Forsberg (57., üres kapu), illetve Sidney Crosby (16.)
​kapura lövések: 26–24
kiállítások: 8, ill. 6 perc