Halep százszázalékos maradt az orosz lánnyal szemben

Simona Halep bejutott a 2 775 745 dollár összdíjazású római salakpályás tenisztorna női versenyének negyeddöntőjébe, miután csütörtökön 6:1, 4:6, 6:0 arányban legyőzte az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát.

A hatodikként kiemelt Halepnek 97 percre volt szüksége, hogy túljusson a WTA-ranglista 17. helyén álló ellenfelén. Halep jelenleg 7–0-ra vezeti az egymás elleni mérkőzések mérlegét.

A legjobb nyolc között Anett Kontaveit lesz Halep ellenfele. A selejtezőkből érkezett észt teniszező a horvát Mirjana Lucic-Baronit búcsúztatta a nyolcaddöntőben 6:1, 6:1-es győzelemmel. Eddig egy alkalommal találkozott egymással a két játékos: az idei miami torna harmadik fordulójában 6:3, 6:0-s győzelmet aratott a román teniszező.