Ismét hengereltek a kolozsvári kosarasok

Másodjára is megszórta a Kolozsvári U-BT a SCM U Craiova csapatát a férfi kosárlabda-bajnokság rájátszásában.

A kolozsváriak a keddi mérkőzéshez hasonlóan, újból háromjegyű számot értek el a dobott pontok tekintetében. Vlad Moldoveanuék beállították a Nagyváradi CSM és a Maros BC szezoncsúcsát azzal, hogy 104 pontot dobtak. Emellett a Kolozsvári U-BT megdöntött egy másik rekordot is, a jelenlegi idényben egyik csapatnak sem remekelt 22 hárompontost egyetlen mérkőzésen.

„Két jó meccset játszottunk, sok pontot szereztünk, de tudjuk, hogy a bajnoki címet jó védekezéssel szokták megnyerni. Az elődöntőbe jutáshoz még egy győzelemre van szükségünk, ezt szeretnénk már az első craiovai meccsen kiharcolni” – nyilatkozta a klub honlapjának Alekszandar Rasics, aki csapata egyik legjobbja volt, a szerb légiós 25 ponttal és 4 assziszttal zárt a második összecsapást.

A párharc harmadik felvonását jövő kedden (április 18-án) rendezik.

Szerdán a Maros BC is bemutatkozott a negyeddöntőben, a kupadöntős marosvásárhelyi alakulat tíz ponttal alulmaradt a Nagyszebeni CSU elleni első idegenbeli mérkőzésen. A Maros BC a harmadik negyedben nyújtott gyenge teljesítményt, ezt a játékrészt 25:6 arányban veszítették el a vendégek.

A másik két párharcban a Steaua CSM Eximbank a BCM U Pitești, míg a Nagyváradi CSM a Temesvári BC SCM ellen vezet 1:0-ra.