Kolozsvári CFR: nagyon kellett ez a siker

Fontos győzelmet aratott a Medgyesi Gázmetán vendégeként a Kolozsvári CFR, amely három fordulóval az alapszakasz vége előtt továbbra is versenyben van a rájátszást érő helyekért.

A kolozsvári csapat szombat este 2–1-re nyerte meg a nehéznek ígérkező medgyesi mérkőzést: Billel Omrani és Alexandru Păun góljára az osztrák Daniel Sikorski válaszolt, de a hazaiaknak az egyenlítés már nem jött össze.

„Az eleje és a vége is izgalmas volt – nyilatkozta a lefújás után Vasile Miriuță, a CFR edzője. – Gyengére sikerült a kezdés, de lassan belerázódtunk a játékba, a második félidővel elégedett vagyok. Sokat számított, hogy a pálya kiváló állapotban volt. Nem érdekel, hogy ki marad le a rájátszásról, csak az számít, hogy mi ott legyünk a legjobb hatban” – tette hozzá a szakember.

A bajnokságot hatpontos hátránnyal kezdő CFR jelenleg ötödik a tabellán, a Dinamo és az Astra Giurgiu viszont még nem lépett pályára a 23. fordulóban. A címvédő iași-i vendégjátékát el is halasztották március elejére, miután a moldvai együttes pályáján nem lehetett megrendezni a találkozót.

Az élmezőny tagjai gyenge eredményeket értek el az aktuális fordulóban, a CS U Craiova minimális különbségű vereséget szenvedett Botoșani-ban, míg a Steaua négygólos döntetlent játszott hazai pályán az FC Voluntari-ral. A Marosvásárhelyi ASA és a Temesvári ACS Poli meccsén nem született gól. Román labdarúgó I. osztály, alapszakasz
A 23. forduló eddigi eredményei és gólszerzői

• Steaua–FC Voluntari 2–2 (1–1)
  • gól: Boldrin (31.), Gnohere (87., büntetőből), ill. Ivanovici (4.), Cernat (81., büntetőből)

• Medgyesi Gázmetán–Kolozsvári CFR 1–2 (0–0)
  • gól: Sikorski (85.), ill. Omrani (63.), Păun (72.)

• FC Botoșani–CS Universitatea Craiova 1–0 (0–0)
  • gól: Kuku (57.)

• Marosvásárhelyi ASA–Temesvári ACS Poli 0–0

Hétfői program

• 17.30 FC Viitorul–Pandurii Tg. Jiu
  • 20.00 Concordia Chiajna–Dinamo

• CSM Poli Iași –Astra Giurgiu (elhalasztva, március 2.)
A Román Labdarúgó Szövetség székházában időközben kisorsolták a Románia Kupa negyeddöntőjét, íme a párosítás: FC Viitorul–Astra Giurgiu, CS Universitatea Craiova–Dinamo, CS Mioveni–FC Voluntari, Temesvári ACS Poli–Kolozsvári CFR. A továbbjutás egy meccsen fog eldőlni, a pályaválasztás joga pedig a gyengébben rangsorolt csapatokat illeti meg. A negyeddöntő március 28–30. között zajlik majd.