Kiváló eredménnyel kezdett a Sepsi-SIC a kupa nyolcas döntőjében

A bajnokságban elszenvedett kudarcok után a Kolozsvári U a kupában is kikapott „mumusától”, a Sepsi-SIC együttesétől. Szerdán a CS Municipal Târgoviște szintén bejutott a sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban zajló sorozat elődöntőjébe.

A házigazda Sepsi-SIC nem bízott semmit a véletlenre, a szerda esti mérkőzés nagyszünetében 39:15 arányban vezetett Zoran Mikes csapata. A harmadik negyed végén már 31 pontos hátrányban álltak a kolozsváriak, s bár az utolsó játékrészben elkezdték gyártani a pontokat Dragan Petricsevics tanítványai, a végén így is kategorikus hazai siker született.

A nap másik mérkőzésén a szatmárnémeti alakulat nem tudta meglepni a CSM Târgoviștet, a Dâmbovița megyeiek ugyancsak kétszámjegyű győzelemmel kezdték a tornát.

Női kosárlabda Románia Kupa, nyolcas döntő (Sepsiszentgyörgy)