Jól sikerült Simona Halep bemutatkozása Oroszországban

Az első helyen kiemelt Simona Halep 6:4, 7:6 (7:2) arányban legyőzte a horvát Anja Konjuh-t a keménypályás szentpétervári tenisztorna szerdai játéknapján.

Halep a második körben csatlakozott a küzdelmekhez, míg Konjuh egy nappal korábban Monica Niculescu ellen nyert a 710 900 dolláros összedíjazású St. Petersburg Ladies Trophyn.

Halep 1 óra 37 perc alatt búcsúztatta a 19 éves horvát lányt, aki a második szettben négy meccslabdát hárított.

A román játékos a negyeddöntőben orosz versenyzővel, a Natalia Vikhlyanceva–Daria Kaszatkina mérkőzés nyertesével találkozik.

Szerdán pályára lépett az egyéni számban kudarcot valló Irina-Camelia Begu, Monica Niculescu páros is, a román duó 6:1, 6:3-as sikert aratott Lenka Kuncikova és Elise Mertens ellen.