Kézilabda-vb: könnyed magyar siker, Szaúd-Arábia kipipálva

A magyar férfi kézilabda-válogatott 37–24-re legyőzte szerdán Szaúd-Arábia csapatát a franciaországi világbajnokság C csoportjának negyedik fordulójában.

Már az első félidő is magyar fölényt hozott, de a játékrész közepén támadásban és védekezésben is akadt egy gyengébb periódusa a csapatnak, ezért a szünetben csak hét gól volt a különbség (17–10).

A második félidő elején felszabadultan kézilabdázott a magyar együttes – ami ezen a tornán eddig hiányzott a játékából –, és ekkor már 12 találattal vezetett. Később ismét csökkent a tempó, de a magabiztos sikert nem fenyegette veszély, sőt a hajrában tovább nőtt az előny.

A csoportkörben a válogatott utolsó ellenfele Fehéroroszország csapata lesz pénteken 21.45-től.