Dakar-rali: amerikai szakaszgyőzelem a motorosoknál

Az amerikai Ricky Brabec (Honda) nyerte hétfőn a 2017-es Dakar-rali hetedik etapját a motorosok mezőnyében. Gyenes Emánuel (KTM) a 30. helyen végzett – írja az Agerpres hírügynökség.

Brabec a bolíviai La Paz és Uyuni települések közötti 622 kilométeres távolság 161 kilométeres szelektív távját 2 óra 2 perc 5 másodperc alatt teljesítette, az 1 perc 44 másodperccel később érkező portugál Paulo Goncalves (Honda) és a 4 perc 43 másodpercet késő angol Sam Sunderland (KTM) előtt.

Gyenes Emánuel (KTM) a 30. helyen ért célba, 26 perc 40 másodperccel a győztes után. Összesítésben Sunderland vezet a husqvarnás Pablo Quintanilla (17:45) és a Yamahán versenyző francia Adrien van Beveren (22:16) előtt. Az egy órás büntetéssel sújtott Gyenes Emánuel a 28. összetettben, 3:04:23-mal az éllovas után.

Kedden következik a nyolcadik szakasz az Uyuni (Bolívia) és Salta (Argentína) települések közötti 892 kilométeres távon.