Dakar-rali: a tavalyi bajnok feladta, Gyenes a 26.

Az osztrák Matthias Walkner (KTM) nyerte csütörtökön a 2017-es Dakar-rali negyedik etapját a motorosok mezőnyében, Gyenes Emánuel (KTM) a 26. helyen végzett.

Matthias Walkner a San Salvador de Jujuy (Argentína) és Tupiza (Bolívia) települések közötti 521 kilométeres távolság 416 kilométeres szelektív távját 4 óra 57 perc 22 másodperc alatt teljesítette, a 2 perc 2 másodperccel később érkező spanyol Joan Barreda (Honda) és a 9 perc 22 másodperces mínusszal érkező chilei Pablo Quintanilla (Husqvarna) előtt.

​Gyenes Emánuel (KTM) a 26. helyen ért célba, 41 perc 9 másodperccel a győztes után. A tavalyi győztes ausztrál Toby Price feladta a küzdelmet, miután a szelektív szakasz utolsó kilométerein hatalmasat bukott és combcsonttörést szenvedett.

Összesítésben Barreda Bort tartja vezető helyét 12:35:54-es idővel, utána Quintanilla (22:16) és a KTM-mel versenyző brit Sunderland (24:36) következik. Gyenes Emánuel a 18. összetettben, 1:29:01-gyel az éllovas után.

Pénteken kerül sor az ötödik szakaszra Bolíviában, a Tupiza şi Oruro települések közötti 692 kilométeres szakaszon, amelyből a motorkerékpárosoknál 447 kilométer a szelektív táv.