Női kézilabda-BL: továbbjutott a bukaresti csapat

A címvédő CSM București péntek este bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjébe. A román csapat gyengén kezdett a Rosztov-Don otthonában, de végül kétgólos győzelmet aratott.

A Nemzeti Liga elmúlt kiírásának bajnoka a héten edzőváltáson esett át, Jakob Vestergaard távozott, és a dán mester helyét Aurelian Roșca vette át. Negyedóra játék után már hét góllal vezetett a saját közönsége előtt szereplő rosztovi alakulat (9–2), a szünetre viszont minimálisra csökkent a hazaiak előnye. A második játékrészt a bukarestiek kezdték jobban, a vége 20–22 lett.

Isabelle Gulldén, a vendégek svéd irányítója összesen nyolc gólt szerzett, ezt a spanyol Carmen Martín hat találattal egészítette ki. A hazaiaknál Vladlena Bobrovnikova, Cabral Barbosa és Ekaterina Ilina is négy gólig jutott.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló

• Rosztov-Don–CSM București 20:22 (11:10)

• Hazaiak: Galina Mehdieva, Katrine Lunde — Elena Szlivinszkaja (1 gól), Julija Managarova (2), Maja Petrova, Ana Viahireva (3), Vladlena Bobrovnikova (4), Kszenia Makeeva (1), Siraba Dembele, Ekaterina Ilina (4), Alexandrina Cabral Barbosa (4), Viktoria Borscsenko (1). Vezetőedző: Jan Leslie Lund.

• Vendégek: Paula Ungureanu, Jelena Grubiszics — Isabelle Gullden (8 gól), Camille Ayglon Saurina (1), Aurelia Brădeanu, Linnea Torstensson (1), Carmen Martin (6), Oana Manea (2), Gnonsiane Niombla, Anasztaszia Lobacs, Majda Mehmedovics (4). Vezetőedző: Aurelian Roșca.

Részletes statisztika az EHF honlapján.

A csoport első helyén változatlanul a Győri ETO áll tökéletes mutatóval, Görbicz Anitáék szombat délután sorozatban ötödik győzelmüket szerezhetik meg az FC Midtylland pályáján. Az utolsó körben a dánok Bukarestbe látogatnak, a Győri ETO pedig a csoport utolsó helyét kibérelő Rosztov-Dont fogadja.