Vízilabda-BL: jelentős hátrányban a Nagyváradi CSM

Ötgólos vereséget szenvedett a LEN Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörének első felvonásán a Nagyváradi CSM. Kádár Kálmán legénysége szerdán este a WASPO Hannover vendégeként maradt alul 12:7 arányban.

A váradi pólósok beragadtak a rajtnál, a német együttes már az első negyed után 5:0-ra vezetett. A hannoveri alakulat előnye egy adott pillanatban nyolc gól volt, de a Bihar megyeiek a második félidőben faragtak a hátrányból.

A WASPO Hannovert a montenegrói légiósok vezették győzelemre, Darko Brguljan és Luka Szekulics egyaránt három gólig jutott. A túloldalon Mihnea George (2), Nicolae Diaconu (2), illetve Maximilan Costa, Andrei Crețu és Tiberiu Negrean volt eredményes. A nagyváradi visszavágót november 9-én rendezik, a párharc győztese a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepelhet.

Szintén kedden a ZF-Eger hat góllal nyert a horvát Primorje Rijeka otthonában, míg az A-Híd OSC-Újbuda hazai környezetben négy góllal győzte le az olasz Verona együttesét – közölte az MTI.