Amerikai vetélytársát is kiütötte Halep

Elődöntőre készülhet a kínai Vuhanban zajló tenisztornán Simona Halep. A legjobban rangsorolt román teniszező szerdán két szettben, egy óra 16 perc alatt búcsúztatta az amerikai Madison Keys-t.

Halep, aki az első játszmát 6:4-re, a másodikat pedig 6:2 arányban húzta be, meccs végi értékelőjében megemlítette, hogy ezúttal jól ment az adogatás-fogadás, ugyanakkor megköszönte a helyszínen levő szurkolók támogatását. A legjobb négy között vagy Petra Kvitova (Csehország), vagy az angolok magyar származású játékosa, Konta Johanna lesz az ellenfele. Az elődöntőbe jutásért 350 világranglista-pont, illetve 117 770 dollár jár a játékosoknak.

Halep korábban Irina Begut, valamint a kazah Jaroszlava Svedovát győzte le a kínai premier 5-ös eseményen, eddig még nem bukott el egyetlen szettet sem Vuhánban.