Ligakupa: negyeddöntős a kolozsvári csapat

A Kolozsvári CFR büntetőpárbajjal jutott tovább csütörtök este a Ligakupában. Vasile Miriuță labdarúgói a CSU Craiova együttesét győzték le a fellegvári stadionban.

Filipe Nascimento, a kolozsváriak portugál középpályása vágta be a mindent eldöntő tizenegyest. A hazaiaktól ketten hibáztak, míg a kék-fehérek három büntetőt is a keresztléc fölé bombáztak. Bő százhúsz perc alatt egyetlen gól sem született a találkozón, az első félidő legvégén Davide Petrucci kihagyott egy büntetőt.

A sorsolás szerint a CFR követező ellenfele a Marosvásárhelyi ASA lesz a negyeddöntőben, amelyet szeptember 7–8. között rendeznek. A tavalyi ligakupagyőztes Steaua és a bajnoki címvédő Astra Giurgiu automatikusan a legjobb nyolc közé jutott.