Ligakupa-döntő: elmaradt a meglepetés

A várakozásoknak megfelelően a román labdarúgó Ligakupa vasárnap esti döntőjében a Steaua csapata legyőzte a Concordia Chiajna együttesét. A bukarestiek hosszabbítás után emelhették magasba a trófeát.

Három gól született a fővárosi Nemzeti Arénában megrendezett mérkőzésen. Elsőként a szerb Marko Momcsilovics volt eredményes a 60. percben. A Concordia egyenlítőgólját Marius Pena szerezte fejjel a rendes játékidő végén. A 2x15 perces hosszabbítás során büntetőt harcolt ki a Steaua és az algériai Jugurtha Hamroun – Antonín Panenkát idéző – mozdulata eldöntötte a meccset.

A 2015-16-os Ligakupa összdíjazása egymillió euróra rúgott, a győztes ebből 400 ezret kapott. Hétvégén játszották a Szuperkupa-meccset is, amelyen a bajnok Astra Giurgiu egy góllal verte a kupagyőztes Kolozsvári CFR-t.