Wimbledon: elvérzett a negyeddöntőben Simona Halep

Szoros mérkőzésen kapott ki 5-7, 6-7-re Simona Halep a wimbledoni tenisztorna negyeddöntőjében Angelique Kerbertől, az elődöntőbe a WTA-ranglista 4. helyén álló német lány jutott.

A találkozó első szettje – finoman fogalmazva – fordulatos volt, ugyanis a 12 játszma közül 9 az ellenfél adogatásának elnyerésével valósult meg. Halep mindvégig futott az eredmény után 5-5-nél egyenlített, majd Kerber 6-5-ös vezetésénél a rövidítésért szerválhatott. Az utolsó labdamenetnél Halep kettős hibát vétett és ezzel Kerber 7-5-re megnyerte a szettet.

A második szettben sokkal magabiztosabban adogattak a felek, többnyire mindkét teniszező megnyerte adogatását. Így jutottunk a rövidítésig, ahol Kerber jobban összpontosított és 7-6-tal (2) megnyerte a szettet és a mérkőzést.

A német lány ellenfele a Venus Williams-Jaroszlava Svedova találkozó győztese lesz.