Két gólos hátrányba került az Aradi UTA az osztályozó első mérkőzésén

Kétgólos vereséget (1-3) szenvedett a Dunărea Călărași csapatától a másodosztályú labdarúgó-bajnokság két csoportjának második helyezettje közötti osztályozón az Aradi UTA szerda este.

Az aradi csapat a kezdő sípszót követően hamar hátrányba került Călăraşi-on, és bár a félidő hajrájában sikerült az egyenlítés, a hazaiak gyorsan válaszoltak egy újabb góllal. A kegyelemdöfést tíz perccel a vége előtt adták meg a vendéglátók, amikor is a kapus felett átemelve a labdát, beállították a végeredményt.

A visszavágót június 4-én, szombaton 18 órától játsszák Aradon. A párharc továbbjutójának még az I. Liga 12. helyezettjével, az FC Voluntari-ral is meg kell mérkőznie az élvonalba jutásért.

Eredmény

• Dunărea Călăraşi–UTA 3–1
  • gólszerzők: Alexandru (4. és 45. p.), Kanda (80. p.), illetve Strătilă (42. p.).