Roland Garros: a szezon leghosszabb meccsén győzött Irina Begu

Ismét szetthátrányból kellett visszahoznia a meccset a második kiemelt Andy Murraynak a Roland Garros negyedik versenynapján. A skót játékost ezúttal a francia Mathias Bourgue szorongatta meg. A román Irina Begu maratoni mérkőzés után jutott a harmadikm fordulóba.

Kei Nishikori, Milos Raonic és Nick Kyrgios mind könnyedén, három szettben biztosították maguknak a harmadik körbe jutást, míg a hazai közönség előtt játszó Gilles Simonnak kettős szetthátrányból kellett fordítania az argentin Guido Pella ellen.

• Murray (brit, 2.)–Bourgue (francia) 6:2, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3

Különösebb meglepetés nélkül zajlott a hölgyek versenye: továbbjutott Simona Halep, Perta Kvitova, Svetlana Kuznetsova, Garbine Muguruza és Agnieszka Radwanska is. A hatodik helyen kiemelt Simona Halep az első szettben megizzadt kazah ellenfelével szemben, de egy szoros tiebrék megtörte Zarina Diyast, így a második játszma már simán meglett a román játékosnak. A negyedikként rangsorolt Garbine Muguruza mindössze két játékot engedélyezett Myrtille Georgesnek, a hazai pályán játszó francia csak az első szettben tudott gémet nyerni, így 6-2 6-0-ra győzött végül a spanyol.

Perta Kvitova sem töltött sok időt a pályán, az átlagosnak mondható első szettet követően már nem adott esélyt taipei ellenfelének, 6-4 6-1 arányban diadalmaskodott Su-Wei Hsieh felett. A világranglista második helyén álló Agnieszka Radwanska különösebb gond nélkül hozta Caroline Garcia elleni meccsét 6-2 6-4-re. A 2016-os szezon leghosszabb női meccsét játszotta a 25. kiemelt román Irina Begu és az amerikai Coco Vandeweghe. Három óra 38 perc alatt, döntő játszmában Begu végül de 6-7(4), 7-6(4), 10-8-ra győzedelmeskedett.