Madrid Open: négy román lány van a legjobb nyolc között

Mind a négy román lány bejutott a negyeddöntőbe a madridi salakpályás torna szerdai versenynapján, így a spanyol fővárosban zajló, Ion Țiriac üzletember tulajdonában lévő turné női ágának legjobb nyolc játékosából négy román.

A hatodik kiemelt Simona Halep szerdán délután két szettben, 19 nyerő ütéssel győzött a svájci Timea Bacsinszky ellen, akitől idén Miamiban a negyeddöntőben kikapott. A magyar származású Bacsinszky a meccs végén románul gratulált az ellenfelének, aki a negyeddöntőben honfitársával, Irina Beguval játszik majd.

A legnagyobb meglepetés mindenképp a kvalifikációs ágról érkező, 21 éves Patricia Țig teljesítménye, aki szerdán este két szettben győzte le a szintén 21 éves, a világranglista 25. helyén álló Madison Keyst. Jelenleg a ranglista 134. helyén lévő román lány a következő körben a több mint 100 hellyel fennebb rangsorolt ausztrál Samantha Stosurral játszik.  A negyedik negyeddöntős román játékos, Sorana Cîrstea a szlovák Dominika Cibulkovával játszik az elődöntőbe jutásért.

A férfiaknál kiesett a negyedik kiemelt svájci Stan Wawrinka. A tavalyi Roland Garros-győztest az ausztrál Nick Kyrgios búcsúztatta, 7:6, 7:6-ra. Este két korábbi top 10-es játékos is búcsúzott, a korábbi ranglista-4. Juan Martín del Potro az amerikai Jack Socktól, a volt 7. Gaël Monfils pedig az uruguayi Pablo Cuevastól kapott ki.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (5 719 660 euró, salak)