Madrid Open: a harmadik kiemeltet búcsúztatta Irina Begu

A 4,771 millió dollár összdíjazású madridi salakpályás tenisztorna harmadik kiemeltjét győzte le hétfőn este Irina Begu román játékos.

A világranglista 34. helyén álló Begunak 2 óra 42 perc alatt sikerült nyernie a spanyol Garbine Muguruza ellen. A három szettesre nyúlt mérkőzést alatt a román játékos jól kezdte, de végül 5-7-re elvesztette az első játszmát. A második szettben Begu 5-2-re vezetett, de a spanyol játékos megfordította a meccset, így Begunak csak rövidítésben sikerült egyenlítenie a szettekben.

A döntő játszmában is a román játékos kezdett jobban, 2-0-ra vezetett, majd a spanyol 2-3-ra fordított, de onnantól Begu az összes gémet megnyerte, így végül 5-7, 7-6 (4), 6-3-ra győzött. Muguruza kiesésével az első három kiemelt már nincs versenyben Madridban, miután Agnieszka Radwanska (1.) és Angelique Kerber (2.) már az első körben búcsúzott.

Irina Begu ellenfele a következő körben a világranglista 59. helyén álló amerikai Christina McHale lesz, aki a 13. kiemelt cseh Karolina Pliskovát győzte le két szettben.

A hétfői versenynak másik román szereplőjének is sikerült bejutnia a harmadik körbe. Patricia Maria Tig két sima szettben győzte le a torna 16. kiemeltjét, az amerikai Sloane Stephenset.