EL: a Saint-Étienne móresre tanította a Marosvásárhelyi ASA-t (GALÉRIA)

Kiütéses, 0-3-s vereséget szenvedett hazai pályán a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó Európa Liga-selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén a francia rekordbajnok Saint-Étienne csapatától.

A vendégek Diomande şi Hamouma szépségdíjas, távoli találataival oszlatták szét a Maros-partiak továbbjutási álmait.

A másik romániai csapat, az Astra Giurgiu kihasználva azt, hogy ellenfele, a West Ham United az 59. perctől emberhátrányba került döntetlenre mentette az elúszni látszó mérkőzést.

A norvég Rosenborg hátrányból fordítva 3-2-re nyert a Debreceni VSC vendégeként. A hajdúsági együttes a vereség miatt nagyon nehéz helyzetből várja az egy hét múlva esedékes visszavágót.

Az első körben az MTK-t kiejtő Vojvodina hatalmas meglepetésre már az idegenbeli első meccsen jelentős előnyre tett szert. A genovaiak Torinóban fogadták az újvidéki együttest, amely 4-0-ra nyert idegenben. Walter Zenga ezen a meccsen debütált az olaszok kispadján, gyakorlatilag az első meccsen elszálltak a Sampdoria esélyei.

A Borussia Dortmund idegenben szerzett előnyt osztrák ellenfelével szemben, az Athletic Bilbao azeri csapatot győzött le, míg a Southampton a Vitesse-t verte nagyon simán 3-0-ra.