EL: búcsúzott a Fradi, gálázott a DVSC, megizzadt az Astra

A Ferencvárosi TC és a FC Botosani kettős vereséggel búcsúzott a labdarúgó Európa-liga selejtezőjéből. Továbbjutott viszont a Debreceni VSC és az Astra Giurgiu.

Ott lesz aEL-selejtező 3. körében már a Marosvásárhelyi ASA is, amely a francia Saint-Etienne csapatával mérkőzik meg.

A West Ham 1-0-ás előnnyel érkezett Máltára (hazai pályán is csak a 90. percben szereztek gólt), de ezt már a 15. percben kiegyenlítette a hazaiak sztárja, Fabrizio Miccoli, sőt, a szünet előtt emberhátrányba kerültek az angolok, miután az első meccsen a győztes gólt szerző James Tomkinst kiállították. Gól végül nem esett sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban (ahol egy máltait is kiállítottak), így büntetőkre került sor. A Birkirkara kapujában a Fradi egykori hálóőre, Justin Haber egyetlen büntetőt sem hárított, a túloldalon viszont Nikola Vukanac hibázott, így végül a West Ham jutott tovább.

A Debrecen a norvég Rosenborggal mérkőzik majd a következő körben, miután a norvégok hazai pályán is legyőzték az izlandi KR csapatát (4-0-ás összesítéssel jutottak tovább). Az MTK-t az előző körben búcsúztató Vojvodina kiverte lett ellenfelét is, a Spartaks Jumalát, így várhatja a következő kört.

A magyaros csapatok közül a Legia Varsó 3-0-ra győzött idegenben (a második gólt Nikolics Nemanja szerezte) és továbbjutott a FC Botosani ellen, a Slovan Bratislava pedig 5-1-re nyert az UC Dublin otthonában, ám itt Priskin Tamás nem lépett pályára.

• Debreceni VSC-Rosenborg (norvég)
  • FC Zürich (svájci)-Dinamo Minszk (fehérorosz)
  • Kairat Almati (kazah)-Aberdeen (skót)
  • MSK Zilina (szlovák)-Vorksla Poltava (ukrán)
  • AZ Alkmaar (holland)-Istambul Basaksehir (török)
  • Girondins Bordeaux (francia)-AEK Larnaca FC (ciprusi)
  • PAOK (görög)-Spartak Trnava (szlovák)
  • Sampdoria (olasz)-Vojvodina (szerb)
  • Slovan Liberec (cseh)-Hapoel Kiryat Shmona (izraeli)
  • Athletic Bilbao (spanyol)-Inter Baki (azeri)
  • Targu Mures (román) - Saint-Etienne (francia)
  • Kukesi (albán)-Legia Warszawa (lengyel)
  • Qäbälä (azeri)-Apollon Limasszol (ciprusi)
  • Rabotnicki (macedón)-Trabzonspor (török)
  • Charleroi (belga)-Zorja Luhasznk (ukrán)
  • Wolfsberger (osztrák)-Borussia Dortmund (német)
  • Bröndby (dán)-Omonia (ciprusi)
  • FK Jablonec (cseh)- Köbenhavn (dán)
  • Sturm Graz (osztrák)-Rubin Kazany (orosz)
  • AIK Solna (svéd)-Atromitosz (görög)
  • SCR Altach (osztrák)-Vitória SC (portugál)
  • Thun (svájci)-FC Vaduz (liechtensteini)
  • Elfsborg (svéd)-Odds BK (norvég)
  • Standard Liége (belga)-Zeljeznicar (bosnyák)
  • Hajduk Split (horvát)-Strömsgodset (norvég)
  • Belenenses (portugál)-IFK Göteborg (svéd)
  • Southampton (angol)-Vitesse (holland)
  • West Ham United (angol)-Astra Giurgiu (román)
  • FC Krasznodar (orosz)-Slovan Bratislava (szlovák)

Az első mérkőzésekre jövő csütörtökön kerül sor, a visszavágókat egy héttel később rendezik.