Női kézi-vb: román sétagalopp a kenguruk ellen

Megszerezte második győzelmét a román női kézilabda-válogatott a Szerbiában zajló világbajnokságon. A második fordulóban a nem túl acélos Ausztrália volt az ellenfél, a végeredmény pedig 13-32 lett. A magabiztos győzelem csoportelsőséget ér a Tadici-csapatnak.

Ausztrália csapata az óceániai bajnokság továbbjutójaként képviselteti magát a világbajnokságokon, de eddig egy huszonharmadik hely volt a „legjobb” eredményük.

A román válogatott a mérkőzés elejétől bizonyította erőfölényét, hiszen az első félidőben hét gólt „engedélyeztek” az ausztráloknak. A második félidőben is megmaradt a találkozó edzőmeccs jellege, Gheorge Tadici csapata majdnem húsz góllal múlta fölül ellenfelét, 13-32 lett a végeredmény.

A Tunézia és Ausztrália fölött aratott fölényes győzelmek után Románia vezeti a D-csoportot. A magabiztos győzelmek jó alapjai lehetnek a sikeres folytatásnak, hiszen a következő ellenfelük az a német válogatott lesz, amely mai mérkőzésén öt góllal győzte le Csehországot.