Marc Marquez a MotoGP legfiatalabb világbajnoka

Marc Marquez lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriája történetének legfiatalabb világbajnoka.

A spanyol versenyző a harmadik helyen ért célba a vasárnapi Valenciai Nagydíjon. A futamot a 20 éves Marquez összetettbeli legnagyobb riválisa és honfitársa, Jorge Lorenzo nyerte, mögötte a szintén spanyol Dani Pedrosa ért célba másodikként. Marqueznek az idei volt az első idénye a MotoGP-ben.

Újoncként legutóbb 1978-ban Kenny Roberts tudott vb-címet nyerni a királykategóriában. Moto3-ban az ugyancsak spanyol Maverick Vinales lett a vb-győztes, mivel nyert Valenciában.

Vinales kétpontos hátránnyal érkezett a szezon zárófutamára, az összetettben eddig az élen álló honfitársa, Luis Salom (KTM) azonban a versenyen bukott, s bár visszatért a pályára, csak 14. lett, így Vinales a futamgyőzelemmel a vb-címet is megnyerte.

Moto2-ben a szintén spanyol Pol Espargaro már két héttel ezelőtt, Motegiben bebiztosította világbajnoki címét.

Eredmények:

MotoGP:

1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 46:10.302 perc

2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 3.934 másodperc hátrány

3. Marc Marquez (spanyol, Honda) 7.357 mp h.

A pontverseny végeredménye (18 futam után): 1. Marquez 334 pont, 2. Lorenzo 330, 3. Pedrosa 300