US Open: kiesett Simona Halep és Roger Federer

Megzavarta Simona Halepet az a több mint négy órás esőszünet, amely hétfő este 2-6, 5-4-es állásnál félbeszakította a Flavia Pennetta elleni nyolcaddöntőjét a US Openen, ugyanis a román teniszező két szettlabdát is rontva elvesztette a mérkőzést.

Ugyancsak búcsúzott New Yorktól Roger Federer, aki óriási meglepetésre símán, három szettben kikapott Tommy Robredótól.

A svájci a meccs első játékában rögtön elveszítette a szervagémjét, ám 1:2-nél visszajött, amelyet követően 4:4-ig fej fej mellett haladtak a felett. Ekkor Robredo ismét brékelt, de nem tudta kiszerválni a szettet, így két, az adogató sikerével zárult játék után jöhetett a rövidítés, ahol a spanyol 4–3-nál faképnél hagyta a hetedik kiemeltet, és bezsebelte a játszmát (7:6).

A második szettben ismét mérföldkőnek bizonyult a 4:3-as állás, a spanyol ugyanis ekkor brékelte Federert, majd két bréklabdát hárítva kiszerválta a játszmát (6:3).

A harmadik szettben 3:3-ig Federernek összesen hat bréklabdája volt, de bosszantó hibákat vétett, amelyek ismét megbosszulták magukat. Robredo egy alkalommal semmire vette el az ötszörös US Open-győztes svájci adogatását, akinek ekkorra már teljesen szétesett a játéka, csak kereste önmagát, így elkerülhetetlenné vált a korai búcsú.

A gyengélkedő Federer kiesését a 43 (!) ki nem kényszerített hiba mellett a borzalmas, 13 százalékos (16/2) bréklabda-kihasználás okozta.

A két játékos útja pályafutásuk során tizenegyedszer keresztezte egymást, eddig mind a tízszer Federer nyert, sőt Robredo ezt megelőzően összesen három szettet nyert a korábbi világelső ellen. Ezen a meccsen megduplázta eddigi játszmái számát.

Az már Roger Federer veresége után biztossá vált, hogy elmarad a nagy New York-i csata, és a svájci ezúttal sem csap össze Rafael Nadallal New Yorkban, az viszont kérdéses volt, hogy Nadal folytatni tudja-e szezonbeli fantasztikus menetelését. Nos, a válasz határozott igen volt, még akkor, ha a spanyol elveszítette az első játszmát Philipp Kohlschreiber ellen.

A német rövidítés után megnyerte az első szettet, ám a folytatásban mind’ kevesebb ellenállást tanúsított, és négy játszmában megadta magát a 2. kiemelttel szemben.

„Kétszer voltunk egy pontra egymástól, ezúttal egy meccsre, de ugyanaz a helyzet. Amikor megláttam a sorsolást, csak az első fordulóra gondoltam, aztán a másodikra, most meg ez van. Nem foglalkozok a negyeddöntővel vagy a negyedik fordulóval az első előtt, hiszen minden torna minden meccse számít” – konstatálta Nadal, hogy nem a nagy rivális lesz az ellenfele. Persze az így érkező Tommy Robredót – aki első GS-negyeddöntőjére készül – sem kell különösképp bemutatni neki, hiszen háromszor is nyertek együtt Davis-kupát, és a Touron is többször csaptak össze. Nadalnak Federerrel szemben is jobb a mérlege, de Robredo ellen kifejezetten egyoldalú: mind a hat meccset ő nyerte, Robredónak mindössze egyetlen szett jutott, épp legutóbb, a 2009-es párizsi kemény pályás tornán.

A Nadal–Robredo párharc következtében biztosan lesz spanyol az elődöntőben, de egyre valószínűbb, hogy kettő. Ugyanis alaposan megküzdve David Ferrer is hozta a meccsét Janko Tipszarevics ellen. A szerb a második szettet elcsente, de a többi játszmában rendre csődöt mondott a szett végjátékában. Ferrer következő ellenfele Richard Gasquet lesz, aki még nagyobb csatában jutott tovább Milos Raonic ellen: a francia kétszer is volt szetthátrányban, de a három rövidítésből kettőt megnyert, és az ötödik játszmában is a végén törte meg ellenfele ellenállását, és szorított helyet magának a nyolc között.

US OPEN, NEW YORK (34 300 000 dollár, kemény pálya)