US Open: Halep negyeddöntőért teniszezik Flushing Meadowsban

Hétfő délután 6 órakor kezdődik a Flushing Meadows-i teniszkomplexum Louis Armstrong stadionjában az idén négy tornagyőzelmet maga mögött tudó román csillagocska, Simona Halep összecsapása az olasz Flavia Penettával, amely arról döntene, hogy a US Open női versenyének alsó ágán ki jut a negyeddöntőbe.

2006 óta először jutott a nyolcaddöntőbe a US Openen Lleyton Hewitt: az ausztrál teniszező Jevgenyij Donszkojt győzte négy szettben vasárnap, így bejutott a legjobb 16 közé az amerikai teniszbajnokságon, akárcsak a címvédő Andy Murray és az első kiemelt Novak Djokovics. A nőknél Serena Williams szokásos tempójában menetel, Agnieszka Radwanska ugyanakkor búcsút intett a további egyesbeli küzdelmeknek.

FÉRFIAK

Hewitt nem volt élete formájában, de így is legyőzte a világranglistán 102. Donszkojt, aki pályafutása során először juthatott volna nyolcaddöntőbe Grand Slam-viadalon. A korábbi US Open-győztes ausztrál 11 ászt ütött, első szerváinak 65 százaléka sikerült jól, amivel ellensúlyozta azt, hogy 23 éves orosz ellenfele több nyerőt ütött.

A 32 éves ausztrál a következő körben Tommy Haas és Mihail Juzsnij meccsének győztesével találkozik, és ha győz, a negyeddöntőben Novak Djokoviccsal mérkőzhet.

A harmadik kiemelt Andy Murray három könnyű szettben győzte le Florian Mayert. Az első játszma küzdelme után a másodikban a brit már a második gémben brékelt, majd a nyolcadikban is, így megnyugtató előnyre tett szert. A harmadik szettben is hasonlóan tett, így egy lépéssel közelebb került ahhoz, hogy a nyolcadik férfi teniszezőként megvédje címét a US Openen.

Továbbra sem veszített játszmát Novak Djokovics. A 2011-es győztes szerb a harmadik fordulóban a portugál Joao Sousa elleni meccsét tudta le könnyedén. A hatszoros Grand Slam-győztes teniszező a Ricardas Berankis és a Benjamin Becker elleni összecsapáshoz képest is könnyedén tudta le a korábban a bolgár Grigor Dimitrovot is legyőző Sousa elleni fellépést, és mindössze 100 percet töltött a pályán. Djokovics eddig még öt órát sem töltött játékkal a US Open pályáin, így erőspórolásból kiválóan áll a második hét előtt.

Következő ellenfele már nem mondhatja el ugyanezt magáról, hiszen Marcel Granollers immár a harmadik ötszettes meccsét vívta, igaz, az amerikai Tim Smyczek ellen is nyert, így a 4. fordulóban valódi jutalomjáték következhet a 27 éves spanyol számára. Granollersnek egyébként alighanem a US Open lehet a kedvenc GS-viadala, hiszen három elődöntője közül kettőt itt vívott (2010-ben és 2012-ben) – igaz, a párosok versenyében. Egyesben a tavalyi Roland Garrost leszámítva még nem járt hasonló magasságban.

Elbúcsúzott a Flushing Meadows-i egyes küzdelmektől Tommy Haas, a 35 éves német amolyan „veterántalálkozón” kapott ki a nála négy évvel fiatalabb és ezúttal összeszedettebben játszó Mihail Juzsnijtól, akit amúgy az idei Roland Garroson simán elintézett.

NŐK

Serena Williams két szettben legyőzte honfitársát, Sloane Stephenst. A fiatal játékos az idei Australian Openen borsot tört rutinosabb vetélytársa orra alá, ám a US Open címvédője most visszavágott, és kiejtette ellenfelét.

Serena az első szett tizedik játékában vette el ellenfele adogatását, ehhez Stephens kettős hibákkal járult hozzá, ami a játszma elvesztésébe került számára. Innentől kezdve nem volt visszaút a 20 éves játékos számára – aki egyébként 29 ki nem kényszerített hibát vétett a mérkőzésen –, aki csak egy gémet tudott nyerni a második szettben, így Serena Williams kevesebb mint 90 perc alatt behúzta a meccset.

Williams ellenfele a negyeddöntőben Carla Suárez Navarro lesz: a 18. kiemelt spanyol a nyolcadik helyen rangsorolt Angelique Kerbert búcsúztatta nagy csatában.

Született egy nagyobb meglepetés, hiszen Jekatyerina Makarova kiejtette Agnieszka Radwanskát. A 25 éves orosz lány a negyeddöntőbe jutással beállította eddigi Grand Slam-legjobbját (Aus. Open, 2012, 2013), és készülhet a Li Na elleni kihívásra: a kínai Jelena Jankovicson lépett túl talán a vártnál is könnyebben.

US OPEN, NEW YORK (34 300 000 dollár, kemény pálya)