Nemzetek Ligája: Szoboszlai nem játszhat a szerdai magyar–török meccsen

Szoboszlai Dominik kikerült a magyar labdarúgó-válogatott keretéből a szerdai, Törökország elleni Nemzetek Ligája-mérkőzés előtt.

A magyar szövetség közösségi oldala szerint a játékosnak vissza kellett térnie klubcsapatához, a Red Bull Salzburghoz, mivel az osztrák karanténszabályok szerint csak így léphet pályára a hétvégi bajnoki mérkőzésen.

A támadó középpályás csütörtökön győztes gólt szerzett az Izland elleni Európa-bajnoki pótselejtező 92. percében (2–1), majd vasárnap a Szerbia elleni NL-meccsen (1–1) 77 percet töltött a pályán. A csoport első fordulójában Magyarország épp az ő szabadrúgásgóljával nyert idegenben Törökország ellen 1–0-ra.

A Nemzetek Ligája B-divíziója 3. csoportjának szerdai, utolsó fordulójának párosítása: Szerbia–Oroszország, Magyarország–Törökország (21.45).

1. Oroszország 5 2 2 1 9–7 8
2. Magyarország 5 2 2 1 5–4 8
3. Törökország 5 1 3 1 6–6 6
4. Szerbia 5 0 3 2 4–7 3

(Nyitóképen: Szoboszlai Dominik az Izland elleni győztes Eb-pótselejtező után | Fotó: MLSZ)