EL: szintet lépett, harmadik kalapos a Kolozsvári CFR

Tavalyhoz képest szintet lépve, a harmadik kalapból várja csoportbeli ellenfeleit a Kolozsvári CFR a labdarúgó Európa-liga csoportkörének pénteki sorsolásán.

Mint írtuk, a Kolozsvári CFR neve is benne lesz az urnákban az UEFA nyon-i székházában megrendezett pénteki Európa-liga sorsolás alkalmával, miután a vasutasok csütörtök délután 3-1-re legyőzték a finn bajnok Kuopion Palloseura (KuPS) csapatát. Bár azt a mérkőzést már negyed 9-kor lefújta Ivan Bebek horvát játékvezető, és Dan Petrescu alakulata a pályán és öltözőben is megünnepelte a továbbjutást, éjfélhez közeledve újabb jó hírt kaptak a vasutasok.

Az történt ugyanis, hogy az Európa-szerte megrendezett selejtezők eredményeinek kedvező alakulása következtében több olyan csapat is „kipotyogott” a CFR elől, amelynek jobb koefficiense van. Az FC Koppenhága kikapott a horvát Rijekától, az APOEL vesztesen hagyta el a Slovan Liberec pályáját, az FC Basel óriási meglepetésre elvesztette a CSZKA Szófia elleni összecsapását, a Sporting Lisszabon megalázó vereséget szenvedett a LASK Linztől, a Wolfsburg pedig drámai csatában maradt alul az AEK Athénnel szemben. A CFR ezek után szintet lépett, és a negyedik kalapból előresorolták a harmadik kalapba, ami azt jelenti, hogy legalább egy olyan csapat lesz a csoportjában, amely „papíron” gyengébb nála.

Mint ismeretes, a Kolozsvári CFR-t tavaly a negyedik kalapból sorsolták össze a Lazio Rómával, Rennes-nel és a Celtic-kel. A vasutasok ennek ellenére - a Celtic mögött - második helyről továbbjutottak a csoportból, és két döntetlen után (1-1 Kolozsváron, 0-0 Spanyolországban) estek ki a később győztes FC Sevilla ellen.