Simona Halep bejutott a dubaji WTA-torna elődöntőjébe

Bejutott Simona Halep a Dubajban (Egyesült Arab Emírségek) zajló, 2 643 670 dollár összdíjazású kemény pályás WTA-tenisztorna elődöntőjébe, miután csütörtökön 3:6, 6:2, 6:2 arányban legyőzte a fehérorosz Arina Szabalenkát.

Az első helyen kiemelt Halepnek 1 órára és 36 percre volt szüksége, hogy túllépjen fehérorosz ellenfelén.

A meccs elején mindenki hozta az adogatását, aztán Szabalenka brékelt, Simona visszabrékelt, de azonnal ismét elveszítette szerváját, és a nagyon koncentráltan és keményen játszó fehérorosz lány 3:6-ra vitte az első szettet. A második játszmában Simona jobban odafigyelt, Arina kissé elfáradt, viszonylag sokat hibázott, a konstancai teniszező 2:0-ra, majd 4:1-re vezetett, majd 6:2-vel kiharcolta a döntő szettet. A harmadik játszmában Halep 2:1-nél brékelt, könyörtelenül kihasználta az egyre türelmetlenebb fehérorosz lány hibáit, és 6:2-re behúzta a szettet.

Halep két ászt ütött, jobban szervált, és 12 nyerője mellé 12 ki nem kényszerített hibát gyűjtött, míg Szabalenka több nyerőt ütött - 17, de több ki nem kényszerített hibája is volt - 20.

Halep bebiztosított magának egy 198 830 dolláros csekket és 185 WTA pontot.

A világranglista második helyén álló, 2015-ös bajnok Halep tavaly a negyeddöntőig jutott Dubajban, ahol a svájci Belinda Bencictől szenvedett vereséget. Halep az idei torna meglepetésemberével, a selejtezőből érkező, amerikai Jennifer Bradyvel játszik a döntőbe jutásért, aki miután kiütötte a főtáblán a harmadik helyen kiemelt Elina Szvitolinát, a tavalyi Roland Garros döntős Marketa Vondrousovát, csütörtökön 6:7 (5), 6:3, 6:4-gyel hazaküldte az egykori világelső Garbine Muguruzát is. Halep mindkét eddigi meccsét megnyerte Bradyvel szemben, 2019-ben, Torontóban, a második fordulóban, 4:6, 7:5, 7:6 (5)-re, idén pedig, az Australian Open nyitófordulójában, 7:6 (5), 6:1-re. A másik ágon a horvát Petra Martic 7:6 (7), 6:1-re verte az észt Anett Kontaveitet, míg a kirobbanó formában játszó Jelena Ribakina 7:6 (1), 6:3 arányban felülmúlta a világranglista harmadik helyén álló Karolina Pliskovát.

A negyeddöntők eredményei:
Simona Halep (Románia) - Arina Szabalenka (Oroszország) 3:6, 6:2, 6:2
Jennifer Brady (USA) - Garbine Muguruza (Spanyolország) 6:7 (7), 6:3, 6:4
Petra Martic (Horvátország) - Anett Kontaveit (Észtország) 7:6 (4), 6:1
Jelena Ribakina (Kazahsztán) - Karolina Pliskova (Csehország) 7:6 (1), 6:3.

Az elődöntők párosítása:

• Petra Martic (Horvátország) - Jelena Ribakina (Kazahsztán)
  • Simona Halep (Románia) - Jennifer Brady (USA)

Az első elődöntő romániai idő szerint 15 órakor kezdődik, Simona meccsére nem korábban, mint 17 órakor kerül sor.