BL-kedd: gólzápor Londonban, hátrányból nyert a Dortmund az Inter ellen

Rendkívül fordulatos meccsen 4–4-es döntetlen játszott a Chelsea és az Ajax Amszterdam a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportmeccseinek 4. fordulójában: a kettős emberhátrányban végző hollandok háromgólos előnyt engedtek ki a kezükből. „Mínusz” kettőről fordított a Borussia Dortmund az Internazionale ellen, a Gulácsi Péterrel a kapuban felálló lipcseiek nyertek Szentpéterváron, a Nicoae Stanciuval kezdő Slavia Prága pedig gól nélküli döntetlent harcolt ki Barcelonában.

A Chelsea és az Ajax londoni csatáján már az 5. percben túl voltak a gólváltáson a csapatok: előbb Quincy Promes szabadrúgását Tammy Abraham lőtte saját kapujába, majd Pulisic elesett Veltman szabálytalansága után a 16-oson belül, a büntetőt pedig Jorginho rendkívül magabiztosan értékesítette (1–1). Az első negyedóra végén újból a holland csapat „tüzelt”: Zijes jobb oldali beadását Promes a leshatárról fejelte a kapuba (1–2), a 35. percben pedig csodagólt láthattunk, ugyanis Zijes szöglettel felérő szabadrúgása a hosszú oldali kapufáról középre vágódott, Kepa kapus arcáról pedig a saját kapujába került a labda, újabb öngól (1–3)!

A fordulást követően teljesen más Chelsea érkezett a pályára, helyzetek sorát dolgozta ki, mégis az Ajax szerzett újabb gólt, ezúttal Van de Beek révén (1–4). Aki azt hitte, eldőlt a meccs, tévedett. A 63. percben Azpilicueta a leshatárról szépített, majd a 69. perc határán teljesen megváltozott a találkozó lefolyása: 10 másodperc alatt Blindet és Veltmant is kiállította a játékvezető, miközben a Chelsea büntetőhöz jutott. Jorginho ezúttal is magabiztos volt, majd a szünetben beálló James is betalált, így már 4–4 volt az állás!

Innentől kezdve felborult a pálya, Azpilicueta pedig a 78. percben fordított, de csak néhány másodpercig örülhetett, a videobíró ugyanis kezezést jelzett ezúttal. A hollandok kilenc emberrel is próbáltak támadni, Tadics remek szólója után Álvarez lövésénél Kepának bravúrt kellett bemutatnia, ám a Chelsea legalább három gólt rúghatott volna a végjátékban, így mindkét csapat sajnálhatja, hogy csak egy pontot szerzett.

H-CSOPORT: Valencia (spanyol)–Lille (francia) 4–1 (Parejo 66., 11-esből, Soumaoro 82., öngól, Kondogbia 84., Ferrán Torres 90., illetve Osimhen 25.). Chelsea (angol)–Ajax (holland) 4–4 (Jorginho 5., 71., mindkettőt 11-esből, Azpilicueta 63., R. James 74., illetve Abraham 2., öngól, Promes 20., Kepa 35., öngól, Van de Beek 55.).
1. Ajax 4 2 1 1 10–5 7
2. Chelsea 4 2 1 1   7–6 7
3. Valencia 4 2 1 1   6–5 7
4. Lille 3 0 1 3   3–10 1

Lipcsei premier

Az RB Leipzig idegenben 2–0-s győzelmet aratott a Zenit Szentpétervár ellen, ezzel már kilencpontos a Bajnokok Ligája G-csoportjában, és óriási lépést tett a továbbjutás felé. A német csapat története során először hozott le kapott gól nélkül BL-meccset. Gulácsi Péter végig védett, a lipcseiek másik magyar válogatott játékosa, Willi Orbán sérülés miatt nem játszott. A csoport másik meccsén este a Lyon hazai pályán 3–1-re legyőzte a Benficát.

G-CSOPORT: Zenit (orosz)–RB Leipzig (német) 0–2 (Demme 45+5., Sabitzer 63.). Olympique Lyon (francia)–Benfica (portugál) 3–1 (J. Andersen 5., Depay 38., B. Traoré 89., illetve Seferovic 78.).
1. RB Leipzig 4 3 0 1 6–4 9
2. Lyon 4 2 1 1 7–4 7
3. Zenit 4 1 1 2 5–6 4
4. Benfica 4 1 0 3 5–9 3

Hátrányból fordított a Dortmund, pontot csent a Slavia

Kétgólos hátrányból is nyerni tudott odahaza a Borussia Dortmund az Internazionale ellen az F-csoport rangadóján. Pedig úgy futballozott Dortmundban az első negyvenöt percben az Inter, ahogyan azt régen látták kedvencüktől a milánói drukkerek, pontosan, lelkesen és nagyon hatékonyan játszva két gólt szerzett.

Remekelt tehát az első 45 percben az Inter, de azután kiütközött a három középső védős rendszer gyengéje, mert a széleken nem tudtak mit kezdeni a felfutó védőkkel: már az első félidő hajrájában három helyzete volt a Dortmundnak, amelyik a pihenőt követően hamar egyenlített.

Mario Götze jobbról, a csereként beálló, olasz bedobás után labdát szerző Paco Alcácer balról adott be, Asraf Hakimi és Julian Brandt pedig a lehető legjobbkor lépett be a kapu elé (2–2). Összezuhant az Inter, ráadásul a hajrára az abszolúte veszélytelenül játszó Romelu Lukaku helyére beálló, harmadik Inter-csere, Matteo Politano megsérült, és innen már nem állt fel a milánói csapat – a 77. percben ismét előretört a jobbhátvéd, Asraf Hakimi, háromszögezett a középre befutó szélsővel, Jadon Sanchóval, majd közelről a kapuba lőtt: 3–2. Ez volt a Real Madrid kölcsönjátékosának negyedik BL-gólja az idényben!

A Barcelona nagy meglepetésre nem tudta legyőzni odahaza az idegenben korábban megvert prágai Slaviát. Messi lőtt egy kapufát, kihagyott két ziccert, majd adott egy gólpaszt Arturo vidalnak, de a találatot les miatt érvénytelenítették. A cseh csapat – amelyben a román válogatott középpályás, Nicolae Stanciu a 63. percig játszott – végig fegyelmezett volt, és megérdemelten hozott el egy pontot.

F-CSOPORT: Borussia Dortmund (német)–Internazionale (olasz) 3–2 (Hakimi 51., 77., J. Brandt 64., illetve L. Martínez 5., Vecino 40.). Barcelona (spanyol)–Slavia Praha (cseh) 0–0.
1. Barcelona 4 2 2 0 4–2 8
2. Borussia 4 2 1 1 5–4 7
3. Internazionale 4 1 1 2 6–6 4
4. Slavia 4 0 2 2 2–5 2

Szoboszlai játszott Nápolyban

A BL-címvédő Liverpool győzött hazai pályán a Genk ellen, a Napoli viszont nem bírt a Salzburggal. Az olasz csapat – amely ellen a magyar válogatott Szoboszlai Dominik végigjátszotta a találkozót – így nem tudta biztossá tenni nyolcaddöntőbe jutását.

E-CSOPORT: Napoli (olasz)–Salzburg (osztrák) 1–1 (Lozano 43., illetve Haaland 11., 11-esből). Liverpool (angol)–Genk (belga) 2–1 (Wijnaldum 14., Oxlade-Chamberlain 53., illetve Samatta 40.).
1. Liverpool 4 3 0 1 10–7 9
2. Napoli 4 2 2 0   6–3 8
3. Salzburg 4 1 1 2 12–10 4
4. Genk 4 0 1 3   4–12 1