Tenisz-vb: a Halepet legyőző Jelina Szvitolina már elődöntős

Simona Halep 7:5, 6:3 arányú vereséget szenvedett szerdán az ukrán Jelina Szvitolinától a Sencsenben (Kína) zajló női tenisz világbajnokság lila csoportjában. A másik mérkőzésen a kanadai színekben versenyző Bianca Andreescu a 3-6-ra elveszített első szett után sérülés miatt feladta Karolina Pliskova ellen.

A 28 éves Halep (WTA - 5.) 1 óra 39 perc után hajtott fejet a 25 éves, címvédő ukrán lány előtt (WTA - 8.), aki ezzel bejutott az elődöntőbe. A másik továbbjutó hely sorsa a pénteki Halep-Pliskova összecsapáson dől el.

Halep gyengén kezdte a meccset, Szvitolina 3:0-ra elhúzott. Halep egyenlített 3:3-nál, majd 6:5-ig mindenki hozta saját adogatását, amikor is Simona váratlanul mind a négy szerváját elveszítette, és Elina 5:7-re vitte a szettet.

A második szett elején visszajönni látszott a román lány, 1:1-nél brékelt (2:1), de nem tudta előnyét megtartani, Szvitolina visszabrékelt (2:2). 3:4-ig mindenki kiszerválta a játékát, ám Halep ismét hullámvölgybe került, és nullára vesztette el adogatását (3:5), s bár utólag volt bréklabdája, az ukrán lány megnyerte a játszmát.

Ezt a mérkőzést követően Halep 570.000 dollárt és 375 WTA pontot kap, és a következő mérkőzésen, Karolina Pliskova ellen nyernie kell ahhoz, hogy bejusson az elődöntőbe.