U21-es foci-Eb: a trikolórok nem bírtak a címvédő Németországgal

Perzselő hőségben - a gyep magasságában 43 Celsius fokot mértek - szalasztotta el a román korosztályos válogatott azt a történelmi lehetőséget, hogy döntőt játszhasson az Olaszországban megrendezett U21-es Európa-bajnokságon. Mirel Radoi tanítványai az elődöntőben 4-2-re kikaptak a címvédő Németországtól.

A 38 ezres bolognai Renato Dall'Ara stadion lelátóin kb. 15 ezer román szurkoló gyűlt össze, hogy győzelembe hajszolja a "kicsi" trikolórokat az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében a címvédő Németország ellen.

Az már a mérkőzés kezdetén nyilvánvalóvá vált, hogy a németek más szinvonalat képviselnek a román válogatott eddigi ellenfeleihez képest. Mint írtuk, Mirel Radoi tanítványai első helyről kvalifikálták magukat a C-csoportból, miután 4-1-re legyőzték Horvátországot, 4-2-re Angliát, majd 0-0-s döntetlent játszottak Franciaországgal.

A vezetést Stefan Kuntz tanítványai szerezték meg a 21. percben, amikor egy román akció után a németek egy gyors ellentámadást indítottak, Amirit nem tudta utolérni se Cicaldau, se Baluta, így a német center egy tizenhatoson kívüli lövéssel mattolta Ionut Radut. 0-1

Alig három percig örülhetett a címvédő, ugyanis a 24. percben Baumgartl letaposta Ianis Hagit, az izraeli játékvezető továbbot intett, viszont VAR-technológia igénybe vétele után visszafújta a helyzetet és büntetőt ítélt. A tizenegyest George Puscas egy jól helyezett lövéssel értékesítette. 1-1

Az egyenlítő gól óriási önbizalombombát adott a trikolóroknak, akik hosszú percekig beszorították a németeket. A 44. percben Hagi indította a balszélen Andrei Ivant, aki  a középen érkező Puscas fejére varázsolta a labdát, aki immár második alkalommal örülhetett ezen a mérkőzésen. 2-1

A szünet után nem kellett sokat várni a németek egyenlítő góljára, az 50. percben Ianis Hagi stupid módon visszarántotta Dahoud mezét, aki elterült a gyepen. A büntetőt a torna gólkirálya, Waldschmidt belőtte és a csapatok ismét döntetlenre álltak. 2-2

A játékidő folyásával egyre óvatosabbak lettek a csapatok, egyre kevesebb kockázatot vállaltak. A 82. percben Waldschmidt kihagyta a kihagyhatatlant, egy baloldalról érkező labdát 4-5 méterre Radu kapujától rosszul lő meg. 3 perccel később Nmecha kerül talán még nagyobb helyzetbe és lő sokkal a román kapu fölé. A román válogatott egyértelműen elfogyott az erejével, a mérkőzés hajrájában a németek teljesen beszorították Radoi csapatát.

A kegyelemdöfést a 90. percben adták meg a pantzerek, a román tizenhatos közelében kapott szabadrúgást lerugították a gólkirály Waldschmidtnek, aki egy védhetetlenül jól helyezett lövéssel megverte Radut. 2-3

A hosszabbításban Amiri is duplázott és végleg eldöntötte a döntőbe jutott csapat kilétét.