Simona Halep nem jutott be a dubaji WTA-torna elődöntőjébe

Simona Halep nem jutott be a Dubajban (Egyesült Arab Emírségek) zajló, 2.828.000 dollár összdíjazású tenisztorna elődöntőjébe, miután csütörtökön 4:6, 6:4, 6:2 arányban vereséget szenvedett a svájci Belinda Bencictől.

A világranglista második helyén álló Halep rengeteget hibázott, és 2 óra 17 percig tudta tartani magát. Simona bizonytalanul kezdett az első szettben, Bencic 2:0-ra vezetett, de Halep zsinórban megnyert három játékot (2:3), majd 3:5-re elhúzott, Bencic brékelt, de Halep is, és 4:6-ra behúzta a játszmát.

A második szett egy-egy brékkel kezdődött, majd fej-fej mellett haladtak 4:4-ig, itt Simona hibázott, Bencic pedig kiszerválta a játszmát és egyenlített. A harmadik szettben Simona sokat hibázott, Bencic 3:0-re elment, Halep behozott egy brékelőnyt, és 3:2-lett, ám Bencic 5:3-ra alakította a játszmát és három bréklabdát hárítva, 6:2-re nyert.

Halep 8 ászt ütött, de nem kevesebb, mint 13 kettőshibát vétett, míg Bencic egy ász ütött, de csak 4 kettőshibát vétett. Halep, Dubaj 2015-ös bajnoka, 59.960 dollárt és 190 WTA pontot kap teljesítményéért.