Simona Halep bejutott a dubaji tenisztorna nyolcaddöntőjébe

Simona Halep bejutott a Dubajban (Egyesült Arab Emírségek) zajló, 2 828 000 dollár összdíjazású tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután kedden 7:6(4), 6:4 arányú győzelmet aratott Eugenie Bouchard (Kanada) fölött.

A harmadik helyen kiemelt Halepnek 1 órára és 43 percre volt szüksége, hogy túllépjen a világranglista 79. helyén álló ellenfelén. A konstancai lány 3-1-re vezet Bouchard ellen az egymás ellen játszott mérkőzések tekintetében. Bouchard csak 2014-ben, Wimbledonban győzött 7:6 (5), 6:2-re. Simona 6:2, 1:6, 6:4-re nyert 2014-ben, Indian Wellsben, a nyolcaddöntőben, és ugyanabban az esztendőben 6:2, 6:3-ra a világbajnokságon, illetve 6:2, 1:6, 6:4-re tavaly, az Australian Open második körében.

Halep ezzel bebiztosított magának egy 29 695 dolláros csekket és 105 WTA pontot.