banner_rtaOjPsr_970x250.png
banner_GInwbUkj_728x90 (1).png
banner_h7zf3gRj_300x250 copy.png

Zelenszkij kétszavas üzenetet küldött Vlagyimir Putyinnak Törökországból

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kétszavas üzenetet küldött orosz kollégájának, Vlagyimir Putyinnak Törökországból, ahová a béketárgyalásokra érkezett – írja a Lenta alapján a Hotnews.ro.

„Itt vagyok” – mondta Zelenszkij arra az újságírói kérdésre válaszolva, hogy mit szeretne üzenni az orosz vezetőnek. Megkérdőjelezte azt is, hogy az orosz delegációnak van-e felhatalmazása arra, hogy Moszkva nevében döntéseket hozzon, és az orosz tárgyalócsoport összetételét „dekoratívnak” és „bábokból” állónak nevezte.

Volodimir Zelenszkij nem elégedett az orosz küldöttséggel. | Korábbi felvétel | Fotó: Agerpres

Mint írtuk, bár ő maga javasolta a tárgyalásokat, Vlagyimir Putyin nem utazott Törökországba, hogy találkozzon ukrán kollégájával, Volodimir Zelenszkijjel. Putyin arra tett javaslatot, hogy Kijev és Moszkva Isztambulban kezdjen egymással feltétel nélküli és közvetlen tárgyalásokat. A Kreml szerda este közölte, a külügyi és a védelmi miniszterhelyettest, a katonai hírszerzés vezetőjét és az elnöki tanácsadóját-ideológusát küldi oda.

Miután Moszkva bejelentette a küldöttség összetételét, egy amerikai tisztviselő közölte, hogy a három országot érintő közel-keleti körúton tartózkodó Trump elnök sem vesz részt a találkozón, noha az amerikai vezető korábban azt mondta, hogy fontolgatja az isztambuli látogatást.

Marija Zaharova orosz külügyminisztériumi szóvivő keményen reagált Zelenszkijnek az orosz delegáció szintjével kapcsolatos bírálatára. „Ki használja a »báb« szót? Egy bohóc? Egy vesztes? Olyan valaki, akinek nincs semmilyen műveltsége” – mondta Zaharova.

Az orosz külügyminiszter csütörtökön „szégyenletesnek” bélyegezte Zelenszkijt, amiért azt követelte, hogy orosz kollégája, Vlagyimir Putyin személyesen vegyen részt a Kijev és Moszkva között Isztambulban tartandó közvetlen tárgyalásokon.

„Először is, Zelenszkij azt mondta, hogy azt kérte Putyintól, hogy személyesen jöjjön el. Nos, ez szégyenletes” – mondta Szergej Lavrov a moszkvai diplomatákhoz intézett beszédében, amelyet az orosz külügyminisztérium honlapján tettek közzé. Vlagyimir Medinszkij, az orosz delegáció főtárgyalója azt mondta, hogy a csütörtökre tervezett törökországi, Kijevvel folytatott tárgyalások „célja” a „tartós béke megteremtése” Ukrajnában. Kijelentette továbbá, hogy ő és küldöttsége „eltökélt”, hogy „komoly szakmai munkát végezzenek”.

„A Vlagyimir Putyin által javasolt közvetlen tárgyalások célja a tartós és szilárd béke megteremtése a konfliktus kiváltó okainak megszüntetésével” – írta Vlagyimir Medinszkij a Telegramon, idézi a HotNews.ro.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?