banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Újabb fogolycsere – elesett katonák maradványait is hazavitték

Oroszország és Ukrajna bejelentette, hogy az Egyesült Arab Emírségek égisze alatt folytatott tárgyalások után 95 ukrán hadifoglyot cseréltek ki ugyanennyi orosz fogolyra.

„Kilencvenöt honfitársunk hazatért. Katonák, akik Mariupolt és Azovsztalt, Donyeck, Luganszk, Harkiv, Kijev, Csernigau és Herszon térségét védték”
jelentette be Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
„Minden alkalommal, amikor Ukrajna megmenti polgárait az orosz fogságból, közelebb hozzuk azt a napot, amikor mindazok számára, akik orosz fogságban vannak, visszaáll a szabadság”
tette hozzá Zelenszkij, aki köszönetet mondott »a csapatnak, amely részt vett a foglyok felkutatásában és kiszabadításában«.Fotó: Volodimir Zelenszkij Facebook oldala
„Ennek a tárgyalásnak köszönhetően 95 orosz katona szabadult ki”
jelentette be az orosz védelmi minisztérium is. „Cserébe 95 ukrán hadifoglyot engedtek szabadon” tette hozzá a forrás.
A két fél már több száz foglyot cserélt ki azóta, hogy Oroszország 2022 februárjában meg
támadta Ukrajnát, az Egyesült Arab Emírségeken, Szaúd-Arábián vagy Törökországon keresztül megtárgyalt megállapodások után.A legutóbbi cserére a múlt hónapban került sor, és mindkét táborból 206 fogoly szabadult.

Pénteken az ukrán hatóságok közölték, hogy megtalálták a főként kelet-ukrajnai harcokban elesett 501 ukrán katona maradványait.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_VLbX1df7_bga_alap_logo.png

Kimaradt?