Több tucat ukrán drón támadta Moszkvát (VIDEÓ)
Több tucat drón célba vette Moszkva városát október 27-ére virradó éjjel – közölte Szergej Szobjanyin, az orosz főváros polgármestere. A városvezető már október 26-án este beszámolt a támadásról, és egész éjszaka frissítette tájékoztatóját az eseményekről.
A Kyiv Independent beszámolója szerint a polgármester azt állította, hogy az orosz erők 34 ukrán drónt lőttek le, amelyek Moszkva felé tartottak. Az orosz védelmi minisztérium később közölte, hogy összesen 193 drónt semmisítettek meg az éjszaka folyamán, köztük 40-et a Moszkva régió fölött, amelyek közül 34 a fővárost célozta. A Kyiv Independent megjegyezte, hogy ezeket az adatokat nem tudta független forrásból ellenőrizni, számol be a Digi24 hírtelevízió.
A Domogyedovo és Zsukovszkij repülőterek ideiglenesen felfüggesztették működésüket a drónfenyegetés miatt. Orosz Telegram-csatornák szerint robbanásokat jelentettek a város több pontjáról és a környező térségből, többek között Kommunarka kerületéből is. Személyi sérülésekről nem érkezett jelentés. Szobjanyin közölte, hogy a mentőszolgálatokat minden érintett helyszínre kiküldték.
Október 26-án este tűz ütött ki egy olajraktárban a Moszkvai területen található Szerpuhovban – számolt be róla az orosz Telegram-hírcsatorna, az Astra, amely szemtanúk által készített videókat is közölt. A helyi hatóságok nem árulták el a tűz okát, de közölték, hogy a lángokat sikerült eloltani.
Donyeckben két civil halálát okozta egy ukrán drón, amely lakóházba csapódott, a Brjanszk megyei Pogarban pedig egy utasokat szállító mikrobusz vezetőjének halálát.
A belgorodi hatóságok hétfő reggel közölték, hogy a régiót vasárnap érő ukrán támadások egy ember halálát okozták, 23-at pedig megsebesítettek, számol be az MTI.
Az ukrán hatóságok nem kommentálták a jelentett támadásokat. Kijev rendszeresen vet be nagy hatótávolságú drónokat oroszországi katonai és ipari célpontok ellen – köztük olajfinomítók, fegyvergyárak és lőszerraktárak megsemmisítésére.
Ukrán források szerint szeptember 22-én éjjel Kijev hasonló támadást hajtott végre Moszkva ellen, akkor szintén 34 drónnal.
Oroszország ezzel párhuzamosan rendszeresen indít nagyszabású rakéta- és dróntámadásokat ukrán városok ellen. Az elmúlt két éjszaka során öt ember vesztette életét, és tucatnyian megsebesültek a Kijev elleni légitámadásokban.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök október 26-án közölte, hogy Oroszország az elmúlt héten közel 1200 támadó drónt és 50 rakétát – főként ballisztikus rakétát – indított Ukrajna ellen.
Overnight on Sunday, the Armed Forces of Ukraine carried out a significant long-range drone attack against the Russian capital of Moscow and the surrounding Moscow Oblast, utilizing dozens of drones coming from several directions, with targets including military sites, fuel… pic.twitter.com/JvBFr8aqfJ
— OSINTdefender (@sentdefender) October 27, 2025
CSAK SAJÁT