Minden eddiginél hatékonyabb légvédelmi rakétákat kap Ukrajna

Régebbi gyártmányú HAWK légvédelmi rakétákat küldene Ukrajnának az Egyesült Államok, amelyekkel a drónok és cirkálórakéták ellen tudna védekezni keleti szomszédunk – mondta két amerikai tisztviselő a Reutersnek.

A HAWK elfogórakétákkal Ukrajna képes lenne továbbfejleszteni a Stinger nevű rakétarendszereit, amelyeket már korábban megkaptak az Egyesült Államok fegyverraktáraiból. Az így fejlesztett rendszerrel nagyobb területen, nagyobb hatótávban lennének képesek elfogni az orosz repülő eszközöket. A HAWK nem a legmodernebb légvédelmi eszköz, az alapjai a vietnámi korszak óta szolgálnak, ám többször korszerűsítették már.Fotó: Wikipedia

A Reuters információi szerint a Biden-kormányzat egy különleges elnöki felhatalmazást hívna le, hogy átadhassa a fegyvereket Ukrajnának, írja a 444.hu. A Presidential Drawdown Authority (PDA) elnevezésű hatalomgyakorlási eszköz lehetővé teszi, hogy vészhelyzet esetén gyorsan, kongresszusi jóváhagyás nélkül szállítsanak fegyvereket a készletekből más országoknak.

Arról egyelőre nem tudni, hogy pontosan milyen gyorsan és mennyi rakétát szállítanak majd Ukrajnának. Szükség az van rájuk: néhány napja is kamikaze drónok és rakéták csaptak le a fővárosra.

 

banner_PHgZWe9E_300x250.1a.jpg
banner_oBiuco14_970x250.1.jpg
banner_QwDxZB6z_728x90.1.jpg

Kapcsolódók

Kimaradt?