banner_1YkOLHCC_CA most-van-itt-az-ido 970x250.png
banner_kTef5tIq_CA most-van-itt-az-ido 728x90.png
banner_kIoChhkY_CA most-van-itt-az-ido 300x250.png

Még az Enola Gay is Trump DEI elleni hadjáratának áldozatául esett

Több ezer történelmi fotót és dokumentumot jelöltek megsemmisítésre miután Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke januárban véget vetett a sokszínűséget, méltányosságot és befogadást célzó, úgynevezett DEI programoknak.

Az AP úgy tudja, hogy Pete Hegseth amerikai védelmi miniszter március 5-ig adott határidőt a katonaságnak, hogy töröljön az archívumából minden olyan tartalmat, ami a sokszínűséget népszerűsíti, így került fel tévesen az Enola Gay is a listára.

Törlésre ítélték a történelmet | Fotó: Wikipedia

Az Enola Gay volt az a bombázó repülőgép, amelyik 1945. augusztus 6-án ledobta az első atombombát a japán Hiroshimára. A pilótája, Paul Tibbets ezredes édesanyja után Enola Gay Tibbets-nek nevezte el, a gépre pedig fel is volt festve az Enola Gay név. Azt amúgy tudni kell, hogy eredetileg az angol gay szó korántsem jelentett homoszexuális személyt, hanem vidámat jelentett, a gép nevének pedig semmi köze nincs a sokszínűséghez. Többeknek a vezetékneve Gay volt, ők ugyancsak a DEI elleni hadjárat áldozatául esnek, mint ahogyan több tucat nő és különböző etnikai csoportok képviselőinek emlékét is ki akarják törölni.

Az AP úgy tudja, hogy a „nagytakarítási” akció több tízezer kiadványt is érinthet. Megsemmisítenék például azoknak az első afroamerikai pilótáknak a fotóját, akik a második világháborúban, egy szegregált egységben szolgáltak, de Jeannie Leavitt, az első női vadászpilóta fotóját is törlésre ítélték.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?