Késelés Németországban: meghalt egy romániai idénymunkás

Egy 40 éves romániai nő életét vesztette, élettársa pedig súlyosan megsérült egy németországi eper- és spárgaültetvényen történt késelésben. A tragédia hétfő reggel történt Kaldenkirchenben, Nettetal város közelében, Észak-Rajna–Vesztfália tartományban – közölte a BILD napilap. 

A halálos kimenetelű konfliktus egy spárga- és epertermesztéssel foglalkozó gazdaságban történt, ahol mind az áldozat, mind a gyanúsított idénymunkásként dolgozott.

Késeléses támadás egy németországi ültetvényen | Fotó: archív

A német rendőrség egy 25 éves romániai férfit gyanúsít a halálos támadással. A férfit a helyszínen őrizetbe vették. Az értesülések szerint a rendőrök egy kést is lefoglaltak, amelyet feltehetően a támadás során használtak. A szakértői vizsgálatoknak kell tisztázniuk, hogy valóban ez volt-e a gyilkos fegyver.

A rendőrség és az ügyészség emberölés miatt indított vizsgálatot, és külön nyomozócsoportot hozott létre a történtek felderítésére. Még aznap délben több munkást kihallgattak. Egyelőre nem tudni, hogy a vita munkavégzéssel kapcsolatos nézeteltérés vagy személyes konfliktus miatt alakult-e ki – írja a lap.

Hozzáteszik, márciusban egy másik nettetali gazdaságban is súlyos összetűzés történt. Akkor egy 26 éves idénymunkást azzal gyanúsítottak, hogy megpróbálta megölni 33 éves munkatársát. Az áldozat egy ideig közvetlen életveszélyben volt.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
 
 

Kapcsolódók

Kimaradt?