Az orosz energetikai infrastruktúrára mérnek sorozatos csapásokat az ukránok
Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) Alfa különleges műveleti központja drónokkal sikeres csapást mért szerdára virradóra Oroszországban a Perm nevű olajszivattyú-állomásra, amely több mint 1500 kilométerre van az ukrán határtól - közölte szerdán az SZBU a Telegramon.
„Az SZBU szakemberei az éjszaka folyamán csapást mértek a szivattyúállomásra, amely a Transznyefty részvénytársaság tulajdonában van, és az Oroszországi Föderáció fő kőolajszállító rendszerének stratégiai szempontból fontos csomópontja. A létesítményen keresztül az olajat négy irányba osztják szét, így a Permi Olajfinomítóhoz is” – idézi az MTI az SZBU közleményét.
Egy nappal korábban az ukrán hadsereg a Fekete-tenger partján fekvő Tuapsze olajfinomítójára és kikötői olajtermináljára mért csapást drónokkal, súlyos károkat okozva a létesítményekben.
„Az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatóságának (HUR) különleges egységei megsemmisítették az orosz gárda Ahmat egységéhez tartozó zsoldosok egy csoportját - számolt be a katonai hírszerzés. Az ukrán hírszerzők drón- és tüzérségi csapásokkal semmisítették meg az ellenség szállítóeszközeit és páncélozott technikáját. A Ramzan Kadirov csecsen vezetőhöz hű fegyvereseknek a legnagyobb személyi veszteségeket okozták azóta, hogy Oroszország megindította teljes körű invázióját” - írta közleményében a HUR.
Az ukrán vezérkar a Facebookon arról adott hírt, hogy az ukrán haditengerészet két kamikaze drónhajó alkalmazásával reggel csapást mért az orosz olajszállításért szankció alatt álló Marquise nevű hajóra, amely kameruni zászló alatt közlekedett. A közlemény szerint a tanker az oroszországi Tuapsze térségétől mintegy 210 kilométerre délkeletre tartózkodott, automatikus azonosító rendszer nélkül haladt, és feltehetően egy másik hajóról érkező rakományra várt. A találat a hajó tatját érte, a hajócsavar és a kormánylapátrendszer, valamint a gépház területén.
A tanker Ukrajna, az Egyesült Királyság, az Európai Unió, Svájc, Új-Zéland és Kanada szankciói alatt állt, és az oroszok illegális kőolajtermék-szállítására használták - fűzte hozzá a vezérkar.
(Nyitókép: Facebook/Monitorul Apararii si Securitatii)
CSAK SAJÁT