banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Az Iszlám Állam magára vállalta az isztambuli merényletet

Előkerült a Reina klub bejáratát figyelő biztonsági kamera felvétele a január 1-i, Iszlám Állam által felvállalt isztambuli terrortámadás első pillanatairól.

A felvételnek nincs hangja, de látszik rajta, ahogy becsapódnak az első lövések, a biztonsági személyzet bemenekül a szórakozóhelyre, majd feltűnik a merénylő is, aki jól láthatóan befelé lő a épületbe.

Több mint 24 órával a gyilkos támadás után a török rendőrség még mindig keresi a merénylőt, aki hajnali negyed kettőkor tüzet nyitott a népszerű szórakozóhelyen mulató 7-800 vendégre. A vérengzésnek eddig 39 halálos áldozata van, köztük 26 külföldi állampolgár. A Dogan török sajtóügynökség által megkérdezett szemtanúk szerint a támadó arabul kiabált, írja az MTI.Az Iszlám Állam terrorszervezet egy közleményben vállalta a felelősséget a merényletért, közölte hétfő délelőtt a BBC. A közleményben a terrorszervezet „hős katonának” nevezi a merénylőt. 2016-ban már két merényletet hoztak kapcsolatba az Iszlám Állammal Törökországban.

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_OtixH2AV_keszult.jpg

Kimaradt?