Összeégett holttesteket találtak Mexikóban, az amerikai határ közelében

Húsz holttestet találtak a mexikói hatóságok az amerikai határhoz közeli Nuevo Laredo város mellett, Tamaulipas államban, közülük 17 összeégett - jelentette csütörtökön a Reuters hírügynökség egy meg nem nevezett biztonsági tisztségviselő közlése alapján.

Ahol a holttesteket találták Miguel Alemán településen, ott öt kiégett gépjármű is volt - tette hozzá a tisztségviselő, de több részletet nem közölt.

A mexikói államok közül az északi Tamaulipas lett mostanra a legveszélyesebb. Itt történt az utóbbi években a legtöbb leszámolás a drogkartellek között: a hatóságok több száz meggyilkolt ember holttestét találták meg jelöletlen sírokban. Az áldozatok között számos olyan nem mexikói is volt, aki egy másik latin-amerikai országból akart eljutni az Egyesült Államokba.

Kapcsolódók

banner_2RECJMdU_SB5_WEBBANNER_970 X 250.png
banner_UalzFhP5_SB5_WEBBANNER_728 x 90.png
banner_KI1NlCrb_SB5_WEBBANNER_300 x 250.png

Kimaradt?