Ismét állami támogatást adnak a kényszerszabadság miatt

Ismét állami támogatásban részesülnek a járvány miatt kényszerszabadságra küldött alkalmazottak – jelentette ki szerdán a miniszterelnök.

A kép illusztráció | Fotó: PexelsNicolae Ciucă a kormányülés elején elmondta: a kabinet sürgősségi rendeletet készül elfogadni a munkahelyek és a gazdaság védelmére irányuló intézkedésekről. Így ismét állami támogatásban részesülnek majd azok az alkalmazottak, akiket munkáltatójuk kényszerszabadságra küld a járványhelyzet indokolta korlátozások miatt.

A kényszerszabadság ideje alatt az alkalmazottak bérük 75 százalékát kapják meg, a juttatás azonban nem haladhatja meg az országos bruttó átlagbér 75 százalékát. Az intézkedés idén március 31-ig érvényes – tette hozzá a kormányfő.

banner_vCypAfBt_Maszol__300x250 px.png
banner_jGlwUCht_Maszol__970x250 px.png
banner_ETnzO2iN_Maszol__728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?