banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Borsos büntetést kaphat az a gyalogos, aki nem tartja be a közlekedési szabályokat

Nemcsak a járművekkel közlekedőkre vonatkoznak előírások Romániában, hanem azokra is, akik gyalogosan járnak. Azok a gyalogosok, akik nem tartják be a közúti közlekedés szabályait, közel 500 lejes büntetést is kaphatnak - tájékoztat az avocatnet.ro

Az előírások szerint a gyalogosoknak a járdán kell közlekedniük, ott pedig ahol nincs járda, az út széle a kijelölt hely. Az úttesten átkelni csak a gyalogátkelőhelyen lehet. Ha egy településen nincs kijelölt átkelő, meg kell keresni az úttestnek azt a részét, amelyen biztonságosan át lehet jutni a másik oldalra, ám előtte meg kell győződni arról, hogy nem fog elgázolni semmi.

Akik nem tartják be a szabályokat, 2-3 büntetőpontot is kaphatnak. Ebben az évben a büntetőpont értéke 145 lej, így a szabálysértő gyalogost akár 290-435 lejre is bírságolhatják.

Fontos tudni azt is, hogy a gyalogosnak elsőbbsége van az autókkal szemben a közutakon, amennyiben a gyalogos az átjárón akar átkelni. Ha a jelzőlámpa sárgán villog, már nem indulhatunk el az átjárón. Ha a gyalogos nem a megfelelő helyen vagy a piros lámpánál kel át az úttesten, és balesetet okoz, a balesetért ő a felelős.

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_OtixH2AV_keszult.jpg

Kimaradt?