Horribilis összegű kölcsönt vesz fel idén a kormány

Idén 86,9 milliárd lejes kölcsönt tervez felvenni a kormány - tájékoztat a pénzügyminisztérium. 

A hatalmas összeget a 3,6 százalékosra ütemezett költségvetési hiány (ez körülbelül 40,6 milliárd lejes minuszt jelent), illetve a korábban felvett kölcsönökkel járó kiadások (46,3 milliárd lej) indokolják.

A 86,9 milliárd lejből 6 milliárd eurót (kb. 28 milliárd lejt) a kormány a külföldi piacokról szeretné kölcsön venni. A hazai piacról körülbelül  55 - 57 milliárd lejt közép és hosszú lejáratú államkötvények formájában tervezi felvenni a kabinet. A lakosság számára 1-10 éves futamidejű kötvényeket szeretne kibocsátani körülbelül 6 milliárd lej értékben. A kötvényeket az államkincstárban, illetve a postai hivatalokban lehet megvásárolni. 

Az államkötvény az állam által kibocsátott egy évnél hosszabb lejáratú, hitelviszonyt megtestesítő értékpapír, amely azt tanúsítja, hogy valaki az államnak hitelt nyújtott. Kamatot meghatározott időben fizetnek, míg a lejáratkor egy összegben fizetik vissza a tőkét. 

 

Kapcsolódók

banner_2RECJMdU_SB5_WEBBANNER_970 X 250.png
banner_UalzFhP5_SB5_WEBBANNER_728 x 90.png
banner_KI1NlCrb_SB5_WEBBANNER_300 x 250.png

Kimaradt?