Tucatnyi őz tetemére bukkantak egy bánsági mezőn

Több tucat döglött őzet, három nyulat és egy rókát találtak elpusztulva szerdán egy bánsági mezőn, Temes és Arad megyék területén.

Az érintett mintegy ezer hektáros terület a Temes megyei Kétfél (Gelu) vadászkörzetéhez tartozik, az első vizsgálatok szerint rágcsálóírtó végezhetett a vadállatokkal. „Biztos több lesz mint harminc. Szerintem legalább ötven őzet találtunk ma elpusztulva. Gyanítjuk, hogy nem megfelelően helyezték ki az rágcsálóírtót” – mondta Cristian Andrasiu, a vadászkörzet igazgatója a News.ro-nak.

Múlt héten Arad megyében találtak őzeket elpusztulva | Fotó: Arad megyei környezetőrség/Facebook

A területre kirendelték a környezetőrséget is. A helyszínen levett mintákat elküldik Bukarestbe a toxikológiai vizsgálat elvégzéséhez. Eközben a mezőgazdasági nyilvántartó alapján megállapítják, hogy a telkeket ki gondozza.

A Digi24 emlékeztetett arra, hogy alig egy hete Arad megyében találtak tucatnyi őzet elpusztulva a mezőn. A környezetőrség tájékoztatása alapján ott is rágcsálóírtó nyomai voltak a helyszínen. 

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_8pTgRJfW_valasztasi hirdetes maszol.jpg
banner_tKxab5t4_970x250 px.png
banner_HD7Jym8I_728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?