Mintegy kétezerötszáz nyolcadikos vizsgázik Hargita megyében
Hargita megyében idén összesen 2560 diák iratkozott be az országos képességfelmérőre, közülük 2225 tanuló anyanyelvén tesz vizsgát – tájékoztatott Demeter Levente, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség vezetője.
Mint a főtanfelügyelő elmondta: a vizsga első napján 65 tanuló hiányzott az országos megmérettetésről.

A sajátos nevelési igényű diákok közül 83-an kértek különleges vizsgakörülményeket az esélyegyenlőség biztosítása érdekében. Közülük két tanuló cukorbetegséghez igazodó feltételek mellett vizsgázik, további két diák látássérülés miatt segítő technológiákat vagy nagyított feladatlapokat használ – osztotta meg Demeter Levente.
Egy tanuló számára engedélyezték, hogy stresszoldást segítő tárgyat tartson magánál, egy diák pedig otthoni környezetben, orvosi dokumentumok alapján igazolva tesz vizsgát. A fennmaradó 77 tanuló tanulási nehézségekhez kapcsolódó speciális feltételekkel vesz részt a felmérőn.
CSAK SAJÁT