Több mint háromezer gyermeket anyakönyveztek tavaly Marosvásárhelyen – Megvannak a legnépszerűbb nevek is

2025-ben összesen 3 189 gyermeket anyakönyveztek Marosvásárhelyen. A statisztikák szerint 2 838 újszülött a város két szülészetén látta meg a napvilágot, míg a többi gyermek állampolgárság visszaszerzése, külföldről történő anyakönyvi átirat, valamint 5 örökbefogadás révén vált hivatalosan is marosvásárhelyivé – közölte Soós Zoltán polgármester.

Szinte fele-fele arányban vannak fiúk és lányok: 1 473 fiú és 1 365 lány adatait vezették be a polgármesteri hivatalnál. A legnépszerűbb keresztnevek jobbára klasszikusak: a fiúk esetében Matei, Márk és Ștefan, míg a lányoknál a Maria, Sofia és Sára a leggyakoribb.

2025-ben összesen 3 189 gyermeket anyakönyveztek Marosvásárhelyen | Fotó: Pexels

Az adatokból kiderül, hogy a legtöbbi baba nyári és őszi születésű. Az idei év első napján hat baba született Marosvásárhelyen.

2025-ben az elhalálozások száma alacsonyabb volt az anyakönyvezett gyermekek számánál. Összesen 2 948 marosvásárhelyi lakos hunyt el tavaly.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kimaradt?